Spotkania z grami

Spotkania z grami

W każdy piątek o godzinie 16:30 zapraszamy wszystkich pasjonatów gier planszowych, karcianek, szachów, czy gier taktycznych na wspólne spędzenie czasu.

Niektórzy pomyślą „Chcielibyśmy zacząć, ale nie wiemy jak”. Odpowiedź jest prosta – przyjdźcie na spotkania! Nauczymy grać w szachy, wyjaśnimy taktyki, poznamy nowe gry planszowe i wspólnie nauczymy się czegoś nowego, a przede wszystkim miło spędzimy czas. Serdecznie zapraszamy!

Trochę historii

Na początku 2022 roku zaczęliśmy organizować w bibliotece spotkania szachowe. W każdy piątek można było przyjść, nauczyć się grać w szachy, posłuchać, poznać taktyki oraz oczywiście zmierzyć się z innymi szachistami i się podszkolić. W maju tego samego roku rozbudowaliśmy naszą ofertę spotkań dokupując planszówki. Poza klasycznym chińczykiem czy warcabami zakupiliśmy też takie gry jak „Karak”, „World of Warcraft: Wrath of the Lich King” czy „Neuroshime”. Nasz zbiór powoli się powiększał, a spotkania szachowe przerodziły się w pełnoprawne spotkania z grami. Trwają one nieprzerwanie aż po dziś dzień.