Quest chodzieski

Historia zamknięta w chodzieskich ulicach

Druga, chodzieska trasa questowa, pt. „Historia zamknięta w chodzieskich ulicach” jest już otwarta! Quest, to połączenie wycieczki krajoznawczej, zabawy słowem i zagadkami, a także poznawania historii i kultury Chodzieży. Podobnie jak pierwsza, druga trasa przeznaczona jest dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów – jedyne czego wymaga to zabrania ze sobą czegoś do pisania oraz dobrego humoru!

Broszurka do pobrania

Gra komputerowa

Powstała również gra komputerowa, stworzona w grafice 2D, która pozwoli nam wcielić się w jedną z wybranych postaci i ruszyć ulicami miasta w ramach trasy questowej. Jest to odzwierciedlenie „Historii zamkniętej w chodzieskich ulicach” w formie wirtualnej.
Pobrany plik rozpakowujemy programem winrar/7zip a następnie klikamy ikonkę RPG_RT.exe w celu włączenia gry. Sterujemy klawiszami strzałek. Klawisz spacja/enter odpowiada za akcję.

Nie należy zapominać, że quest „Historia zamknięta w chodzieskich ulicach” został sfinansowany z grantu Muzeum Historii Polski w Warszawie, w ramach programu „PATRIOTYZM JUTRA 2021

Aplikacja Quest Chodzieski do pobrania

Materiały zamieszczone na stronie dostępne na licencji: CC BY-NC-ND4.0