Dział dla Dzieci i Młodzieży

Dział dla dzieci chodzieskiej MBP usytuowany jest na parterze biblioteki. Choć do wypożyczania z niego zachęcamy wszystkich chętnych, głównymi użytkownikami Działu są dzieci i młodzież w wieku od 0 do 16 roku życia. Na półkach znajdziemy zatem od kolorowych książek dla najmłodszych, poprzez lektury szkolne, aż po najnowsze bestsellery dla młodzieży. Jedna z sal działu przeznaczona jest dla maluchów i posiada miejsce, gdzie rodzic może spokojnie posiedzieć i poczytać dziecku. Oprócz książek, w dziale znajduje się kącik gier, w którym spotykają się (naprzemiennie z działem multimedialnym) pasjonaci planszówek i szachów.

Ponadto Dział dla Dzieci organizuje liczne zajęcia, szczególnie dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Dział był gospodarzem także wielu projektów dla dzieci: literackich, historycznych i turystycznych, a także zabaw z okazji dni: bibliotek, dziecka, kota, wiosny i wielu, wielu innych.

W sprawie pytań odnośnie działu prosimy kontaktować się bezpośrednio poprzez maila:
juniorzy@biblioteka-chodziez.pl
lub dzwonić na numer telefonu: