Dział Multimedialny

Mieści się na I piętrze budynku biblioteki.

Zapewnia nieodpłatny dostęp do 4 stanowisk komputerowych z dostępem do internetu, w tym do stanowiska Academiki, o której więcej informacji tutaj:
https://biblioteka-chodziez.pl/academica/

W dziale znajduje się również czytelnia. Codziennie dostarczana jest świeża prasa, którą można przeglądać na miejscu lub wypożyczyć na zewnątrz. W swojej ofercie mamy dzienniki takie jak np: Głos Wielkopolski, Gazeta Wyborcza czy Rzeczpospolita, a także różnego rodzaju czasopisma jak np: Newsweek, Polityka, Angora czy Zwierciadło. Oczywiście nie zabrakło również Naszej Chodzieży i Chodzieżanina.

Nasz dział oferuje również możliwość wypożyczenia audiobooków, czyli książek mówionych, które zawierają zapis publikacji czytany przez lektora, a także płyt VCD i DVD na których znaleźć można różnego rodzaju filmy fabularne, popularnonaukowe, adaptacje lektur, muzykę czy bajki dla dzieci.

Możliwym jest u nas również bezpłatne nabycie kodu do ebookpoint BIBLIO, czyli multimedialnej biblioteki cyfrowej oferującej dostęp do ebooków, audiobooków czy różnych kursów video, dostępnej w formie aplikacji na telefon lub strony internetowej. Więcej informacji o Ebookpoint BIBLIO znajdziecie tutaj:
https://biblioteka-chodziez.pl/ebookpoint/

Oferujemy również możliwość (odpłatnie) kserowania dokumentów lub wydruków dokonywanych bezpośrednio z komputerów lub nośników typu np. pendrive. Dokładny koszt usług znajduje się w naszym regulaminie:
https://biblioteka-chodziez.pl/regulamin/

W ofercie działu znajdują się również publikacje regionalne, magnesy, pocztówki, czy mapy które można nabyć na miejscu lub poprzez wysyłkę realizowaną przez kuriera Poczty Polskiej. Kupić można u nas również znaczki turystyczne. Są to znaczki kolekcjonerskie przedstawiające polskie zabytki i atrakcje turystyczne. To okrągłe krążki przedstawiające miejsce, do którego dotarł turysta i są pamiątką tego wydarzenia.

Ponadto w naszym dziale można również znaleźć sekcję z grami planszowymi i taktycznymi. Jeżeli macie znajomych, z którymi chcielibyście miło spędzić czas to nasz zbiór gier jest do waszej dyspozycji codziennie w godzinach pracy biblioteki. Jeżeli jednak chcielibyście pograć w większym gronie to w każdy piątek o 16:30 mają miejsce „Spotkania z grami”, na których wspólnie ogrywamy kolejne produkcje. Więcej informacji o „Spotkaniach z grami” znajdziecie tutaj:
https://biblioteka-chodziez.pl/spotkania-z-grami/

W sprawie pytań odnośnie działu prosimy kontaktować się bezpośrednio poprzez maila:
multimedia@biblioteka-chodziez.pl
lub dzwonić na numer telefonu:
793-800-398