Aktualności

Festiwal im. Ireneusza Zjeżdżałki to jedno z największych wydarzeń fotograficznych w Wielkopolsce, honorujące pamięć wybitnego fotografika i redaktora naczelnego kwartalnika „Fotogafia”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Chodzieży w tym roku, również uczestniczyła w festiwalu. Wraz z hobbystami i amatorami fotografii wybraliśmy się na trzy spacery po Chodzieży i jej zielonych okolicach . Każdy taki Photo Day gromadził nowych zainteresowanych – w sumie udział wzięło około 100 osób. Wyjścia odbywały się m.in. pod przewodnictwem poznańskiej grupy FOTSPOT, czy też z okazji Worldwide Photowalk Scotta Kelby’ego.

Efekty pracy miłośników obiektywu można podziwiać na wystawie prezentowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej do końca listopada. Wernisaż zwieńczający spacery odbył się w czwartkowe popołudnie. Wśród uczestników otwarcia wystawy bardzo często pojawiały się głosy aprobaty i wsparcia, podkreślające jak ważny dla przestrzeni miasta Chodzieży, może okazać się powrót do promowania i wspierania działań fotograficznych.