KOMUNIKAT II

Zasady korzystania z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Michalskiego w Chodzieży

w okresie zagrożenia epidemiologicznego:

etap przejściowy od dnia 4 maja 2020 r. do  odwołania.

I.Czynne będą wyłącznie wypożyczalnie dla dorosłych i dzieci oraz wypożyczalnia multimediów

1. Obsługa czytelnika codziennie w godz. 9.00 -16.00 do odwołania.
  2. W soboty biblioteka będzie nieczynna .
  3. Wstęp do biblioteki tylko wejściem głównym od ul. T. Kościuszki.
  4. Przed wejściem do biblioteki każdy użytkownik biblioteki musi mieć założoną maseczkę.
  5. Czytelnik nie będzie miał wolnego dostępu do półek, cały proces obsługi będzie odbywał się w holu biblioteki.
  6. Jednorazowo na holu przebywać może 3 czytelników.
  7. Między czytelnikami musi być zachowany odstęp 2 metrów.
  8. Na holu głównym, po lewej stronie, będzie punkt odbioru  książek, które następnie zostaną przeniesione  do pięciodniowej kwarantanny w sali konferencyjnej.
  9. Po oddaniu książek, a przed wypożyczeniem,  czytelnik będzie zobowiązany zdezynfekować ręce płynem, przygotowanym przez bibliotekarzy w holu.
  10. Wypożyczenia będą odbywać się w drzwiach wejściowych wypożyczalniach (dla dorosłych i dla dzieci).
  11. Czytelnik jednorazowo będzie mógł wypożyczyć 3 książki.
  12. Wypożyczenia multimediów będzie koordynować bibliotekarz działu dziecięcego.
  13. Wstrzymane jest przyjmowanie darów książkowych dla biblioteki.

II.  Dział multimedialny z czytelnią internetową oraz czytelnią czasopism  będą  nieczynne do odwołania.

III. Dział Historii i Tradycji Miasta będzie nieczynny do 8 maja 2020r.