W środę 9 października Dział dla Dzieci odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Stróżewie.  Wstępnie bibliotekarki przypominały jakie obowiązują zasady korzystania z biblioteki oraz zaprezentowały księgozbiór Działu dla Dzieci. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach o literaturze dla dzieci. Po wspólnej zabawie w jesienne imiona i nazwiska dzieci zapoznały się z jesiennymi wierszami oraz rymami, które były w nich zawarte. Młodzi czytelnicy pięknie prezentowali swoje zdolności czytelnicze głośno czytając swoim kolegom przygotowane wiersze. Wiele zaciekawienia i rywalizacji przyniosła końcowa zabawa w ułożenie największej ilości słów z nazwy – złota jesień. Wyzwanie okazało się świetną formą zabawy i kreatywnego myślenia.