26  marca w ramach III Kwartalnej Uczty Literackiej Książka w akcji budowania relacji! Biblioteka zaprosiła dzieci, młodzież oraz do rosłych czytelników do udział w różnorodnych działaniach. W Dziale dla Dzieci odbyły się dwa spotkania autorskie z dr Elżbietą Zubrzycką.  Pani Elżbieta jest założycielką Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, autorką wielu bestsellerowych książek o charakterze edukacyjnym oraz twórczynią programu Bezpieczne Dziecko. Treści, które pisze pomagają rodzicom w wychowaniu, a małym czytelnikom w radosnym rozwoju i przygotowaniu do radzenia sobie w ich codziennym życiu. Takie książki jak „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów”, „Słup soli”, „Marudek i Pogodek”, „Powiedz komuś” , „Czy mogę pogłaskać psa?”, „Wielkie przygody małej kropelki wody”, „Marek – chłopiec, który miał marzenia” zostały włączone do lektur szkolnych ze względu na ich edukacyjny charakter. Pisarka już od pierwszych chwil nawiązała świetny kontakt z zaproszonymi dziećmi, zaczarowała je swoimi opowieściami i dobrymi radami. Dodatkowo pani Elżbieta zaproponowała świetne zabawy pomagające radzić sobie ze złością, oraz techniki wspomagające rozwój własnej wartości.

W nawiązaniu do tematu uczty młodzież z  Zespołu Prywatnych Szkół Ponadgimnazjalnych wzięła udział w warsztatach, poszerzających kompetencje z zakresu komunikacji społecznej.  Tematem zajęć była przyjaźń – tak powszechnie używane słowo, z małym zrozumieniem. Młodzież w oparciu o testy osobowości, a także ćwiczenia porównawcze ustaliła najważniejsze cechy dojrzałej przyjaźni i zorientowała się jak blisko jest blisko jest związana z kolegami w klasie.

Po południu odbyło się spotkanie z Magdaleną Ludwiczak, międzychodzianką, autorką książek obyczajowych. Młoda pisarka z wykształcenia jest plastykiem i logistykiem, na co dzień pracuje w bibliotece i zajmuje się swoimi licznymi pasjami, fotografią, malarstwem oraz pracą wolontariusza na rzecz dzieci. Autorka debiutowała w 2015 roku książką Cztery rubiny opisującą zbeletryzowaną historię opartą na losach jej rodziny. Dotychczas ukazało się już pięć powieści, poruszających codzienne sprawy, trudne ale również radosne. Pani Magda jest przekonana, że nawet z najgorszej sytuacji  można znaleźć drogę wyjścia,- i dodaje: zawsze widać gdzieś to światełko na horyzoncie. Uczestnicy spotkanie otrzymali ogromną dawkę pozytywnej energii.

Poza tym w Wypożyczalni dl a Dorosłych trwała akcja „Książka w ciemno”, która już w poprzednich edycjach przypadła czytelnikom do gustu. Tym razem pod kolorowym papierem, ukryły się książki obyczajowe.

Dodatkowo w holu biblioteki można jeszcze sprawdzić  co gości wśród bestsellerów czytelniczych. Top 12 książek na każdy miesiąc to lista stworzona na podstawie liczby wypożyczeń książek obyczajowych.