Latem 2018 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. S. Michalskiego w Chodzieży zorganizowała trzy spacery fotograficzne „Photo Day”. Wyjścia były zróżnicowane tematycznie i objęły zarówno miasto Chodzież, jak i atrakcyjne okolice związane z obszarem Natura 2000. Podczas spotkań amatorzy fotografii mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę oraz praktyczne umiejętności z zakresu fotografii.

Pierwsze spotkanie odbyło się pod koniec czerwca; uczestniczyli w nim chodzieżanie: Dariusz Boberski, Krzysztof Maczyński, Elżbieta Smocikowska i Honorata Struzik – koordynatorka projektu.

Zwieńczeniem wędrówek z aparatem, będzie wystawa najlepszych prac uczestników, odbywająca się równolegle z wystawą chodzieskiego fotografa Karola Habet.