W środę 4 października odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Klubu Dobrego Smaku”. Miało ono wyjątkowy charakter gdyż w tym roku minęło 10 lat od pierwszego spotkania.
W tym czasie wspólnie przeczytałyśmy i omówiłyśmy 105 książek. Większość osób jest z nami przez cały okres działania klubu. Były też osoby, które towarzyszyły nam przez pewien czas, wniosły również wiele ciekawych spostrzeżeń i dobrej energii. Wszystkie spotkania są pasjonujące, dyskutujemy o przeczytanej w danym miesięcy lekturze ale również o bieżących wydarzeniach kulturalnych. Jubileuszowe spotkanie było wyjątkowe także dlatego, że dołączył do nas pan Paweł Kujawa, zapalony miłośnik muzyki, który zaproponował dołączanie do omawianej lektury tła muzycznego.

I tak nasza październikowa książka Ostatnia arystokratka Evzena Bocka stała się przyczynkiem do posłuchania i porozmawiania o muzyce czeskiej. Pomysł łączenia literatury z muzyką bardzo nam się spodobał.
Oczywiście jak przy każdym jubileuszu nie zabrało podziękowań, gratulacji, kwiatów, tortu i wielu wspomnień.
Dyskusyjny Klub Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i biblioteka wojewódzkich pod hasłem „Tu czytamy”.
Założycielkami i moderatorkami klubu w chodzieskiej bibliotece są Justyna Belter i Krystyna Borowicz.

Wszystkie osoby, które nie tylko lubią czytać ale też o przeczytanych lekturach porozmawiać serdecznie zapraszamy do nas.